KITin 150/170 TIG LA od výrobcu Kühtreiber je veľmi obľúbený zvárací zdroj u širokej verejnosti, vďaka pomeru cena/kvalita. Nízka hmotnosť – iba 5,5kg, vysoký zaťažovateľ – až 125A pri DZ100% a solídna konštrukcia ho predurčujú na domáce použitie a profesionálne použitie na montážach. Modely KITin TIG LA sú vybavené mnohými funkciami, medzi ktoré patrí napríklad nastavenie HOT ARC – percentuálne nastavenie zvýšeného prúdu oproti nastavenej hodnote, ďalej čas, počas ktorého má byť prúd zvýšený, ale aj pokročilé funkcie pre metódu TIG, akými sú napr. pulz, nábeh a dobeh zváracieho prúdu. Zápal oblúka prebieha metódou lift arc, teda položením elektródy k zvarencu a následným oddialením, čím sa eliminuje kontaminácia zvarenca materiálom elektródy.

KItin 150 a 170 TIG LA sa od seba líšia maximálnym zváracím prúdom, ktorý je u modelu KITin 150 TIG LA 150A a u modelu KITin 170 TIG LA 170A.

Oba modely sa vyznačujú veľmi dobrými dynamickými vlastnosťami, ľahkým zápalom a stabilným oblúkom. Hodia sa na zváranie všetkými druhmi obalovaných elektród do priemeru asi 4mm.

Zariadenie sa teší veľkej obľube u pracovníkov v teréne, ktorí ich napájajú elektrocentrálou, k čomu sa daný model moc nehodí, nakoľko nedisponuje aktívnou korekciou účinníka (PFC) a pri slabšej elektrocentrále dochádza k poškodeniu na primárnej strane meniča v rôznych rozsahoch, ktoré nie sú vždy lacné na opravu. Pred použitím elektrocentrály sa poraďte o jej vhodnosti použitia s danou zváračkou! 
Aj na tieto otázky vám radi zodpovieme, neváhajte nás kontaktovať cez kontaktný formulár, alebo na info@plservis.sk

Technické údaje:
Napájacie napätie: 1x230V, 50/60Hz
Istenie: 16A
Max. zvárací prúd pri DZ100%: 125A
Max. zvárací prúd pri DZ60%: 140A
Max. zvárací prúd pri DZ45%: 150A
Max. zvárací prúd pri DZ25%: 170A (iba model KITin 170 TIG LA)
Krytie: IP23S
Hmotnosť: 5,5kg (model KITin 170 TIG LA 5,9kg)

Zariadenie je plne servisovateľné s vynikajúcou dostupnosťou náhradných dielov. Pokiaľ potrebujete pre svoj KITin servis, neváhajte nás kontaktovať.
Príspevok z opravy zariadenia môžete vidieť aj tu.
Pozrite aj naše ostatné články v sekcii blog.